ZOOT.

Dobročinný projekt<br/ > na podporu<br/ > maminek samoživitelek

Dobročinný projekt
na podporu
maminek samoživitelek

Projekt Fandi mámám podporuje maminky samoživitelky – a my jsme se rádi přidali. Věnovali jsme kompletní výbavu pro distanční výuku (počítač, myš, klávesnici, monitor, tiskárnu) mámám, které si tyhle věci nemůžou dovolit a vzhledem k současné situaci to potřebují víc než kdy jindy. A přidat se můžete i vy – půlka výtěžku z prodeje speciální „maminkovské“ edice triček ZOOT Original jde přímo projektu Fandi mámám. Díky, že fandíte s námi.

Marie z okolí Českého Těšína

Marii je 51 let a není typickou maminkou samoživitelkou. V pěstounské péči má totiž svou vnučku Kristýnku (10 let). Marie zůstala na všechno sama, protože se stala obětí domácího násilí. Samoživitelkou je od dubna 2016, kdy se po opakovaných útocích rozhodla od svého manžela (není dědečkem malé Kristýnky) utéct: „Byl tehdy i vykázán policií z bytu. Za jeho agresivitu mohl alkohol, který ho změnil. Šel dokonce i na protialkoholní léčení, ale nepomohlo to. Když pak napadl i Kristýnku, řekla jsem si dost.“


Anna z Chotěšova

Anna má dvě děti: Marušku (8 let) a malého Patrika (2 roky). Sama je na děti už sedm let: „S prvním partnerem mám Marušku. Velká láska se bohužel proměnila ve velkou nenávist vůči mně. Nebylo to možné vyřešit, musela jsem od partnera odejít, když Marušce ještě nebyl ani rok. Bylo to těžké, ale nutné. Druhé děťátko přišlo nečekaně, a to s mužem, se kterým jsme neměli dlouhodobý vztah. Obě své děti ale moc miluju.”


Kateřina z Plzně

Kateřina má doma čtyři chlapy – Pavla (17 let), Erika (13 let), Míšu (3 roky) a Filípka (10 měsíců). Ten nejstarší si svého tatínka bohužel ani nepamatuje. Manžel Kateřiny totiž náhle zemřel den po jeho narození. Čtyři roky poté Kateřina znovu otěhotněla, ale její partner se vypařil dřív, než se malý Erik narodil, a tak zůstala na oba chlapce sama, a to celých 10 let.


Květa z Plzně

Květě je 44 let a má dvě dcery – Denisku (7 let) a Vanesku (5 let). Na děti je sama téměř rok. Od partnera Květa odešla po osmnácti letech. „Dlouho nám nešlo mít děti, podstoupila jsem několik umělých oplodnění, ale nedařilo se. Když mi bylo 37, zjistila jsem, že čekám Denisku, v 39 jsem pak rodila Vanesku. Po narození první dcery se vztah s otcem mých dětí začal měnit. Vadilo mu, že děti brečí a čím byly holčičky větší, tím víc tatínka obtěžovaly. Když jsem od něj pak před dětmi dostala pár facek, odešla jsem.“


Sylva z Plzně

Sylvě je čtyřicet let a má tři děti – Simonu (20 let), syna Lukáška (11 let) a dcerku Elen (5 měsíců). Nejstarší dcera už se Sylvou nežije, ale pomáhá, jak může. Sylva totiž zůstala na všechno sama. Partner, se kterým má nejmladší dítě, ji opustil ještě během těhotenství. S ním se seznámila před dvěma roky, měla už dvě děti z předchozích vztahů a ani ve snu by ji nenapadlo, že se ještě jednou stane maminkou.

Naposledy použité

Cena

Cena

-

Skladem

Udržitelnost

Řazení