Nechystáme se to zabalit, právě naopak. Aktuálně probíhá ozdravení celé firmy a do roka a do dne chceme být silnější než kdy dřív. Chystáme nové produkty, prodejny a na jaře 2020 i novou privátní značku. Určitě ale máte spoustu otázek, tak hurá na ně.


Můžu na ZOOTu dál nakupovat? A bude vůbec z čeho vybírat?

Áno, v klidu a pohodě jako doteď. Každý týden naskladňujeme tisíce nových kousků.


Je bezpečné platit (na) ZOOTu?

Rozhodně. Na Kajmanské ostrovy se nechystáme.


Bez urážky, ale uvidím ještě své peníze v případě vrácení zboží?

Samozřejmě, peníze za vrácené zboží vám dorazí nejpozději do 14 dnů od jeho přijetí v našem skladu.


Některá média říkají něco o úpadku (nebo dokonce bankrotu!). To většinou znamená konec firmy, ne? Jak mám tedy věřit tomu, že se ZOOT naopak začíná znovu rozbíhat?

Teď trocha nehezkých slovíček: Insolvence formou reorganizace je legitimní nástroj, který umožňuje co nejvyšší možné uspokojení věřitelů a zároveň i to, aby firma – očištěna o závazky z minulosti – fungovala normálně dál. Vše se odehrává v souladu s příslušnými zákony, o všech důležitých rozhodnutích hlasují na svých schůzích věřitelé a celý proces je navíc pod dohledem insolvenčního správce a soudu.


Se slovíčky na mě nechoďte a narovinu řekněte, co znamená „řešení insolvence formou reorganizace“. Dík.

Ve chvíli, kdy firma z důvodu příliš vysoké zadluženosti musí vstoupit do insolvence, má dvě možnosti. Tou první je ukončení provozu a konkurs, tou druhou je právě reorganizace. Ta nám umožňuje dál fungovat a celou firmu ještě zachránit, včetně zachování stovek pracovních míst. O to se momentálně snažíme a všechno nasvědčuje tomu, že to jde dobře.


S reorganizací nám pomáhají firmy Dentons a PwC (obě se úspěšně podílely na podobných projektech v řadě českých firem). Plníme business plán a platíme všechny naše závazky. Máme nového investora, který ZOOTu poskytl finanční injekci. Také jsme radikálně snížili náklady na provoz, a to bez negativního dopadu na obrat.


Budou se zavírat Výdejny radosti?

Žádné další už zavřít neplánujeme. Aktuálně máme 8 Výdejen v Praze, 2 v Brně, dalších 8 v různých českých, moravských i slezských městech a 8 na Slovensku.


Můžu se snad dokonce těšit na nějaké novinky a novoty?

Určitě. Ještě letos otevřeme v klasickém obchodním centru novou pobočku zaměřenou hlavně na offline prodej. Každý měsíc navíc naskladňujeme tisíce nových produktů, brzo budeme spouštět novou vlastní módní značku, chystáme spolupráce se zajímavými českými návrháři... Je toho zkrátka hodně, takže na nějaký konec zvonec nemáme ani čas, natož pomyšlení.


Díky, že jste s námi. Vážíme si toho. Fakt.


Fajn den,

váš ZOOT

#NEZASTAVITELNI