Designerské značky

V páru

V páru

Zapomeňte na „made in China“ – tyhle ponožky jsou šité hezky česky, na Vysočině. To samé platí o designech, které jsou dílem mladých lokálních tvůrců. Jsou z příjemné bavlny a řada sport má prodyšné nárty a zpevněné paty. 

Dřív jste značku mohli znát pod názvem Gråpenger, teď už její název nenechá nikoho na pochybách, o co tady jde.

Většina ponožek má na sobě anti-lichožroutí patent neboli cvoček. Co cvoček spojí, ani pračka nerozdělí. Je našitý na lemu, takže před praním prostě stačí secvaknout obě ponožky k sobě.

Detail značky

Bianca Popp

Bianca Popp

Bianca Popp je rumunská návrhářka, která vyrůstala v módní šedi komunismu. Právě proto se rozhodla založit svou tvorbu na přirozené potřebě vyjádřit svou unikátní osobnost, kterou minulá doba potlačovala.

Módnímu řemeslu se učila v Miláně a od roku 2008, kdy svou značku odstartovala, to dotáhla až na pařížský a newyorský fashion week.

Detail značky

Soolista

Soolista

Soolista je českou značkou designu a módy, která vznikla roku 2012. Návrhy Soolisty vynikají netradičními střihy, asymetričností a propracovaným detailem. SOOLISTA se zaměřuje na design dámských i pánských košil a šatů pro různé příležitosti a bojuje tak proti tradiční uniformitě a fádnosti tohoto klasického a nezbytného druhu oděvu.

Svěží přístup, minimalismus, ženskost a elegance jsou hlavními rysy modelů SOOLISTA. Design pochází z rukou architektky Zuzany Hartlové.

Detail značky

Royal RepubliQ

Royal RepubliQ

Royal RepubliQ je dánská značka, která tvoří kožené produkty nejvyšší kvality. Díky vybraným materiálům a sofistikovanému řemeslnému zpracování usnadní kousky od Royal RepubliQ život všem městským nomádům. A nejen jim.

Boty a tašky jsou minimalistické designové skvosty z pravé kůže, která stárne s grácií. Přírodní barvy a čisté tvarové linie dávají taškám i botám charakteristický nádech vintage, který potěší všechny lovce a lovkyně unikátního stylu.

Detail značky

Hnědé pánské kotníkové boty Royal RepubliQHnědé pánské kotníkové boty Royal RepubliQ

Černé dámské kožené chelsea boty na podpatku Royal RepubliQČerné dámské kožené chelsea boty na podpatku Royal RepubliQ

Černé dámské kožené chelsea boty Royal RepubliQČerné dámské kožené chelsea boty Royal RepubliQ

Černé pánské kožené polobotky Royal RepubliQČerné pánské kožené polobotky Royal RepubliQ

Tmavě hnědé pánské kožené kotníkové boty Royal RepubliQTmavě hnědé pánské kožené kotníkové boty Royal RepubliQ

Tmavě hnědé pánské kožené kotníkové zimní boty Royal RepubliQTmavě hnědé pánské kožené kotníkové zimní boty Royal RepubliQ

Černé pánské kožené chelsea boty Royal RepubliQČerné pánské kožené chelsea boty Royal RepubliQ

Černé dámské kožené polobotky Royal RepubliQČerné dámské kožené polobotky Royal RepubliQ

Blutsgeschwister

Blutsgeschwister

Šijeme svobodu, ženskost a radost.

Kreativní srdce značky tluče v těle Karin Ziegler, která ji založila v roce 2001. Blutsgeschwister (německy „pokrevní sourozenci“) se popisuje jako „feel-good couture“ a každá nová kolekce to jenom potvrzuje. Pohodlí, originalita a kvalita jsou nejdůležitější pilíře téhle módy.

Tři námořnické symboly (kříž, srdce a kotva) představují víru v individualitu, kreativitu a zdravý přístup k životu. Konkrétně to pak pro značku znamená co nejférovější nastavení vztahů mezi zaměstnanci, partnery i zákazníky. Samozřejmostí je také snaha o trvale udržitelnou produkci. Kousky od Blutsgeschwister mají dobrý poměr CPW (Cost Per Wear) a pocházejí z pečlivě vybraných materiálů.

Značka je členem neziskové organizace Fair Wear Foundation, která už od roku 1999 zaručuje férové podmínky textilní produkce.

Detail značky

Šedo-růžové pruhované šaty s dlouhým rukávem BlutsgeschwisterŠedo-růžové pruhované šaty s dlouhým rukávem Blutsgeschwister

Tmavě šedé tričko s dlouhým rukávem BlutsgeschwisterTmavě šedé tričko s dlouhým rukávem Blutsgeschwister

Černý kardigan se zavazováním BlutsgeschwisterČerný kardigan se zavazováním Blutsgeschwister

Krémové tričko s krátkým rukávem BlutsgeschwisterKrémové tričko s krátkým rukávem Blutsgeschwister

Zelené vzorované tričko s překládaným výstřihem BlutsgeschwisterZelené vzorované tričko s překládaným výstřihem Blutsgeschwister

Černé žíhané sako s kapsami BlutsgeschwisterČerné žíhané sako s kapsami Blutsgeschwister

Starorůžové tričko s krátkým rukávem BlutsgeschwisterStarorůžové tričko s krátkým rukávem Blutsgeschwister

Červeno-modré vzorované tričko s dlouhým rukávem BlutsgeschwisterČerveno-modré vzorované tričko s dlouhým rukávem Blutsgeschwister