ZOOT.

(Jenom) jako zvíře

(Pravé) kožichy jsou zlo. Ačkoli dá jednomu zabrat nenaletět, když mu byl už od dětství podprahově podsouván opak. Copak Cruella de Vil aka zabiják dalmatiních štěňat nebo Bratrstvo kočičí pracky, to byli aspoň přiznaní záporáci. Ale taková Lada (ta se zlatou hvězdou na čele) skrývající pod maskou spravedlivého míliuse tvář sériového myšího vraha, to byl teprve chyták. Houby. Žádný kožíšek z myší. Teď už na to máme zaplaťpámbů postupy, které nevyžadují žádné němé oběti na životech.

(Jenom) jako zvíře

Kde se vzala, tu se vzala

Zvěsti o tom, že něco jako napodobenina kožešiny existuje, lítaly éterem od roku 1910. První falešná houně se vším všudy ale byla venku až ve 40. létech. To už byli páni vynálezci mnohem dál – uměli třeba umělou gazelu, levharta i krtka. A za dalších 10 let i norka, činčilu, bobra nebo třeba žirafu. A akorát včas. Roku 1968 se totiž v New Yorku roztrhl pytel s antikožešinovými protesty. Na vidle tehdy demonstranti brali jen vrahy ohrožených druhů. Ovšem po roce 1971 přiostřili a žádali ban na úplně všechny mordy zvířat pro parádu. O 9 let později vznikla dnes už celosvětově známá organizace PeTa.

(Jenom) jako zvíře

Kůže, kterou nenosím

Kdysi platilo nošení liščích pazour kolem krku za známku vysokého postavení ve společnosti, dnes by to bylo spíš za pětadvacet na holou. Apropo, kopie kožíšků a kožešin jsou ultra trendem zimy 2019. Vypadají jako živé, hřejí (skoro) jako živé a řeknou za vás, na čí (správné) straně jste.

VILA

Hnědá sukně s leopardím vzorem VILA Junila

260 Kč 1 449 Kč

Noisy May

Černý kabát Noisy May Gabi

1 754 Kč 1 949 Kč

ONLY

Černý krátký kabát z umělé kožešiny ONLY Vida

1 034 Kč 1 149 Kč

Naposledy použité

Velikost

Základní dámské velikosti

Barva

Značka

  • Nic jsme nenašli :(

Kategorie

  • Ženy

Cena

Cena

-

Skladem

Udržitelnost

Řazení