Měříme to za vás

Měříme to za vás

Občas se velikosti u jednotlivých značek rozcházejí s těmi reálnými víc, než je pro váš šatník zdrávo. A proto jsme tu my a náš pohotový metr.

Jak to děláme?

Každý kousek pečlivě měříme a převádíme na ZOOTí velikostní řadu. Naše velikost je proto vždycky ta, kterou byste se při výběru měli řídit. Při filtrování v kategoriích vám vyjedou všechny kousky, které by vám reálně mohly padnout, přestože cedulka od výrobce tvrdí něco jiného. Byla by škoda, kdyby vám proklouzly jen kvůli špatnému značení, no ne?

Tabulka velikostí? Cože?

Nebojte, vždycky uvidíte i původní velikost. A nejen to.

U ZOOTU máte jenom jednu velikostU ZOOTU máte jenom jednu velikostU ZOOTU máte jenom jednu velikostU ZOOTU máte jenom jednu velikostU ZOOTU máte jenom jednu velikost

ZOOTÍ VELIKOST

Každý kousek pečlivě změříme a převedeme na naši velikostní řadu, která nejvíc odpovídá realitě.

ZÁKLADNÍ ČÍSLOVÁNÍ

Většina kousků je označena řadou S, M, L, XL... Výjimku tvoří kategorie kalhoty a podprsenky, které si můžete filtrovat i podle rozšířeného číslování.

ROZŠÍŘENÉ ČÍSLOVÁNÍ

Rozšířený filtr můžete využít například u podprsenek (obvod hrudníku a velikost košíčku) nebo u kalhot (délka nohavice).

ZNAČKA

Jestli jste zvyklí na konkrétní velikosti „svých“ značek, tak právě v tomhle sloupci je najdete. Můžete porovnat, jaké ZOOTí (= reálné) velikosti odpovídá velikost dané značky.

VELIKOST NA CEDULCE

Tuhle velikost najdete fyzicky přímo… na cedulce. Každá značka to má jinak, takže důvěřujeme, ale HLAVNĚ prověřujeme.

OBVOD

V tabulce velikostí je to základní veličina, podle které si můžete dohledat, jaké ZOOTí velikosti odpovídají vašim mírám.

PAS/DÉLKA

U kalhot si správnou velikost můžete pojistit změřením nejen pasu, ale i vnitřní délky nohy.

A jak změříte sebe?

Obvod hrudníku

Stůjte vzpřímeně a metr obepněte přes prsa v té nejširší části.

Obvod pod prsy a velikost košíčku

Stůjte vzpřímeně, vydechněte a změřte obvod pod prsy. Pak změřte délku košíčku od jednoho okraje k druhému.